|

Zasady, które pomogą Ci popracować nad motywacją.

Zasady są po to, żeby je łamać. „Tydzień na diecie to stanowczo za długo”, „wczoraj ćwiczyłam, to dziś już odpuszczę”, „od jutra będę robić plan dnia”. Ile razy takie myśli przebiegły Twoją głowę? Ile razy odpuściłaś/eś, bo po prostu Ci się już nie chciało? Wszystkie nasze cele, projekty, zobowiązania zależą od nas. Możesz je dokończyć i odnieść sukces, ale pod jednym warunkiem: nie możesz się poddać!. Jak więc utrzymać motywację?

Zasady, a motywacja.

„Mam słomiany zapał”.

Czy aby na pewno? A może masz słabą samodyscyplinę? Jeśli cechuje Cię łatwe rozpoczynanie i porzucanie określonych działań, niekończenie projektów i szybka rezygnacja, gdy tylko pojawia się trudność, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi zasadami. Uwierz mi, że dzięki nim, uda Ci się popracować nad sobą i zmienić swoje postępowanie.

Ustal cel i powody jego realizacji.

To podstawa, aby wiedzieć, po co chcesz coś zaczynać. Dotyczy to każdej płaszczyzny życia, bez względu czy mówimy o pracy, czy życiu osobistym. Wizualizacja efektu, który chcesz osiągnąć, pomoże Ci określić działania, a także przypomni Ci w chwili zwątpienia, po co to robisz. Weź kartkę papieru i napisz swój cel, a także powody, dla których chcesz go osiągnąć.

Umieść wszystko w czasie.

Wszystko musi mieć swój czas. Chcesz medytować codziennie? Dobrze, ale wyznacz porę dnia, długość sesji i wpisz to w kalendarz. Hasło rzucone w eter, bez konkretnego terminu bardzo rzadko się realizuje. Możesz skorzystać z wyzwań, które proponujemy na naszej platformie, będzie Ci łatwiej.

Nie działaj jak domino.

Spotykają nas często sytuacje, które zmieniają nasze plany. Jednak nigdy, nie powinniśmy działać jak domino. Jedna przewrócona kostka, nie powinna przewracać kolejnych. Opuszczenie treningu, złamanie diety, za mała ilość wody w ciągu dnia – to nigdy nie przekreśla tego, co już dokonałeś. Każdy ma chwile słabości i pozwól sobie na nie, ale pamiętaj by chwila, nie stała się wiecznością.

Błędy też są po coś.

Każdy z nas ma sytuacje, w których popełnił błąd i coś mu nie wyszło. Czy to oznacza, że nie należy podejmować kolejnych prób realizacji tego zadania? Oczywiście, że nie. Wyciągnij wnioski z popełnionych błędów. Przeanalizuj to, co nie wyszło i pomyśl, co teraz trzeba zrobić inaczej, by się udało. Postaraj się następnego dnia.

Rób to, co lubisz.

Nigdy nie wybieraj celów, których realizacja wymaga wykonywania czynności, których nie lubisz. Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć, wybierz taką formę ruchu, którą lubisz, a nie tę, której nienawidzisz. W przeciwnym razie będziesz traktować ją jak przykry obowiązek i szybko zrezygnujesz. Lubisz tańczyć? Tańcz. Wolisz spacerować? Dołącz do naszego wyzwania z robieniem kroków.

Rozliczaj się z postępów.

Wszystko co robimy, zawsze ma jakieś etapy. Aby wiedzieć, gdzie jesteś i ile drogi masz przed sobą, warto się sprawdzać. Zrób sobie harmonogram, wyznacz termin realizacji zadań i koniecznie się sprawdzaj. Nasza platforma ułatwia dbanie o swoje zdrowie i możesz posługiwać się nią, by rozliczać się z postanowień. Przekonaj się jakie to proste.

Podsumowując, pamiętaj, że ludzi sukcesu też dopadają kryzysy i wątpliwości. Wiesz, co ich odróżnia od tych, którym się nie udało? To, że się nie poddali. Próbowali z różnych stron, podnosili się kilka razy i w końcu doszli tam, gdzie chcieli. Ty też możesz, tylko nie rezygnuj z celu, który sobie ustaliłeś.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *