| |

Odchudzanie w święta? Zobacz, jak nie stracić głowy.

„Odchudzanie w święta? To bez sensu. ” Pewnie nieobce jest Ci takie stwierdzenie. Jednak bez względu na czas, w roku mamy wyjątkowo dużo okazji do świętowania. Idąc tym tropem, jeśli chcesz się odchudzać, to praktycznie nie ma kiedy. Jedne święta, karnawał, drugie święta, majówka, wakacje/urlop. Po drodze jeszcze imieniny, urodziny itp. Dlatego też nie trać głowy, zastosuj kilka poniższych zasad i zobacz, że święta nawet na diecie nie są takie straszne.

Odchudzanie + święta = katastrofa?

Niekoniecznie. Owszem nie jest to bardzo sprzyjający czas, ale naprawdę można go przetrwać bez stresu. Oto kilka prostych zasad, które pomogą Ci zadbać o dobre samopoczucie.

 • Próbuj wszystko, na co masz ochotę, ale w mniejszych porcjach. Unikniesz przejedzenia.

 • W niektórych daniach możesz zastosować lżejszy zamiennik, np.

  * zamiast śmietany używaj jogurtu greckiego

  * zrezygnuj ze stosowania panierki

  * smażone dania odsączaj na ręczniku papierowym lub staraj się je upiec

  * słodkie napoje zamień na wodę z dodatkiem naturalnego soku lub cytryny

 • Daj sobie odpocząć po posiłku i nie zjadaj deseru od razu po głównym posiłku.

 • Nie siedź ciągle przy stole. Warto zadbać o krótki spacer, aby mimo wszystko rozruszać trochę mięśnie.

Zdrowy rozsądek to podstawa.

Pamiętaj, że święta to czas kiedy warto trochę zwolnić i naładować baterie. Nałożenie na siebie dodatkowych restrykcji wcale nie ułatwi Ci stosowania diety, a wręcz przeciwnie. Często na naszych stołach lądują wtedy dania, po które nie sięgamy na co dzień. To one przywołują w nas wspomnienia, zapewniając nam jednocześnie magiczną atmosferę. Skorzystaj z tego czasu, zachowując oczywiście zdrowy rozsądek, ale nie popadaj w panikę. Dwa dni nie skreślą efektu, który udało Ci się osiągnąć. Pamiętaj, aby po świętach wracać na swoje dobre tory i dalej pracować na sukces.

Z okazji nadchodzących świąt, życzę dużo zdrowia, pomyślności i spokoju. W tych burzliwych czasach każdy z nas zasługuje na chwilę wytchnienia, dlatego skorzystaj z tego w pełni.

Wesołych Świąt!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *